czwartek, 2 marca 2017

Naznaczeni śmiercią

Witajcie po bardzo długiej przerwie. Ostatni post był w listopadzie,więc naprawdę sporo mi zajął powrót tutaj. Nie będę obiecywać poprawy,bo zazwyczaj mi to nie wychodzi,więc po prostu będę się starać częściej dodawać notki niż dotychczas, Może już dość niepotrzebnego gadania i przejdziemy do meritum posta? Oczywiście!

W ostatnim czasie przeczytałam sporo nowości,jedną z nich było "Naznaczeni śmiercią" Veronici Roth. Pewnie większość z was o niej słyszała, a może nawet czytała.
Moje odczucie po przeczytaniu tej książki były trochę mieszane. Spodziewałam się takiego wow, a jednak trochę się rozczarowałam. Książka tak bardzo mnie nie wciągnęła,jednak dobrze się czytało i była okay. Ale tylko okay,co mnie trochę zawiodło. Co do książek to jestem wymagająca,więc ciężko mi dogodzić. Dla mnie (zapalonej wielbicielki kryminałów) taka fantastyka była dość przyjemna. Oczywiście polecam przeczytać jak ktoś ma okazję,a przede wszystkim wielbicielom fantastyki.


Opis książki:
Każdy człowiek ma jakąś przyszłość, ale nie każdy ma los. Na planecie, gdzie rządzi przemoc i zemsta, w galaktyce, gdzie tylko niektórych spotyka dobry los, każdy rozwija swój własny dar, wyjątkową moc przeznaczoną do kształtowania przyszłości. Wielu odnosi z tego spore korzyści, ale nie Akos i Cyra – ich dary czynią ich podatnymi na kontrolę innych. Czy mogą odzyskać swoje dary, swoje losy i swoje życia, a także zmienić równowagę sił w tym świecie? Cyra jest siostrą brutalnego tyrana, który rządzi ludźmi Shotet. Jej obecny dar przynosi ból i moc – i to jest to, co czyni jej brat – używa jej do torturowania swoich wrogów. Ale Cyra jest kimś więcej niż tylko ostrzem w dłoni swojego brata. Jest zwinna i szybka – a co najważniejsze, jest sprytniejsza niż podejrzewa jej brat. Akos pochodzi z miłującego pokój narodu Thuve, a jego lojalność wobec rodziny nie zna granic. Chociaż chroni go jego wyjątkowy dar, któregoś razu Akos i jego brat zostają porwani przez wrogich żołnierzy Shotet. Akos jest zdesperowany, aby utrzymać swojego brata przy życiu. Niezależnie od ceny. Kiedy Akos wchodzi do świata Cyry, wrogość pomiędzy ich krajami i rodzinami wydaje się być nie do pokonania. Muszą zdecydować się na wzajemną pomoc, aby przetrwać – inaczej zniszczą siebie nawzajem. [źródło]

Czytaliście tą książkę? Jakie są Wasze odczucia na temat tej książki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz